Bacak Epilasyon

Bacak epilasyonu diz altı veya komple bacak bölgesine uygulanan ve bacaklardaki tüylere son verilen bir işlemdir. Bacak bölgesine uygulanan epilasyon daha hızlı sonuç vermektedir.

Bacak epilasyonu hormon sorunu olan insanlar için inanılmaz sevindirici ve etkili bir yöntemdir. Memnuniyet sağlayan yöntemlerden biri olan bacak epilasyonu seanslar şeklinde istenildiği zaman yapılabilmekte veya seans paketi alınarak düzenli bir şekilde adım adım uygulanabilmektedir. Seanslar ilerledikçe tüydeki dökülme oranları artmakta ve bir süre sonra tüyler tamamen yok olur .

Bacak epilasyonu ile zamanla ayaklarda oluşan pürüzsüz görünümde oldukça dikkat çekici oluyor. Acı hissi yaratmayan bu yöntem sağlık açısından da olumsuz etkiler yaratmıyor ve mucizevi etki yaratıyor.

 

Bacak epilasyon fiyatları neye göre belirlenir?

Kişiyi ön muayeneden geçirmeden, kıl yoğunluğunu ve epilasyon yapılacak bölgeyi görmeden seans sayısını ve maliyetini belirlemek doğru olmaz. Aksi yanıltıcı olur. Kişinin beklentileri ile kişiyi görmeden, muayene etmeden fiyat vermek, kişiyi hayal kırıklığına uğratabilir.  Ayrıca kullanılacak cihaz çok önemlidir. Bu nedenle ön araştırma sonrası, epilasyon yaptırmayı düşündüğünüz merkeze gidip, mutlaka bir ön muayene yaptırmalısınız. Bundan sonra fiyat bilgisi almak en doğrusudur. Sizi görmeden fiyat veren işletmeler profesyonel değildir. Sadece fiyata dayalı epilasyon işlemine karar vermek sağlık açısından risk oluşturur.

Bacak epilasyon fiyatları nasıl belirlenir?

Bacak epilasyon fiyatları nasıl belirlenir sorusuna, Lazer epilasyon istenmeyen kıllarla mücadele en etkili yöntemdir olarak yanıt vermek mümkündür. Günlük yaşamın koşturması arasında lazer epilasyona başlayan kişiler bazen lazer epilasyon seanslarını yarıda bırakabilmekte veya bazı çalışan kadınlar bir türlü lazer epilasyona başlamak için zaman bulamamaktadır. Ağda, jilet ve tüy dökücü kremlerle ciltte tahrişler oluşabilmekte, kıl batıkları meydana gelebilmekte veya kıllar daha da artmaktadır. Bu nedenle günümüz lazer epilasyon yöntemlerinde hız faktörü önem kazanmış ve çalışan kadınların öğle yemeği molasında yaptırabileceği hızda lazer epilasyon sistemleri geliştirilmiştir. Bacak bölgesi lazer epilasyona en kolay yanıt veren bölgelerden biridir. Ortalama 8 seans önerilmektedir. Kıl kalınlığı, kıl yoğunluğu ve cilt rengine bağlı olarak 1-2 seans daha önce bitebilir. Bazı durumlarda da ek 1-2 seans daha gerekebilir. Bacak bölgesine lazer epilasyon yaptırdıktan sonra cilt daha pürüzsüz ve daha kadifemsi bir görünüm kazanır. Kıl batığı gibi sorunlar ortadan kalkar. Fiyat olarak ortalama tüm bacak 500, yarım bacak 350 tldir.

 

Bacak epilasyon nasıl yapılır?

Bacaklar kıllardan iyice temizlendikten sonra, epilasyon cihazı kişinin ağrı eşiğine uygun bir şekilde ayarlandıktan sonra atış yapılır. Eğer kişinin ağrı eşiği çok düşükse, çok fazla acı hissedecekse, işlemden yarım saat önce uygun bir anestezik krem sürüldükten sonra epilasyon yapılabilir.

 

Bacak lazer epilasyon ne kadar sürer?

Yaklaşık 1 saat sürebilir. Epilasyon süresi yapılan bölgeye göre değişiklik gösterir. İşlem yapılacak alan ne kadar büyükse, hangi bölge olduğuna göre, kıl yoğunluğu ne kadar çoksa işlem süresi artar. Beklenen sonuçların alınabilmesi için yeterince atış yapılması önemlidir. En fazla aynı bölge, yine bölgenin özelliğine göre 2 ya da 3 kez taranmalıdır.

 

Bacak lazer epilasyon acıtır mı?

Ağrı eşiği düşük kişilerde acı duyulabilir. Bacaklar kıllardan iyice temizlendikten sonra, epilasyon cihazı kişinin ağrı eşiğine uygun bir şekilde ayarlandıktan sonra atış yapılır. Eğer kişinin ağrı eşiği çok düşükse, çok fazla acı hissedecekse, işlemden yarım saat önce uygun bir anestezik krem sürüldükten sonra epilasyon yapılabilir.

Bir cevap yazın

Hemen iletişime geçin whatsapp