Batık Tırnak

Toplumumuzda en çok karşılaşılan sorunlardan biri olan tırnak batması, can yakmakta ve insanın sosyal yaşantısını olumsuz yönde etkilemektedir.

Tırnak problemine neden olan faktörler arasında; tırnak kesme sırasındaki yanlışlıklar, tırnakta meydana gelen mantar enfeksiyonları, yanlış yapılan pedikürler, yanlış tırnak bakımı ve genetik faktörler sayılabilir. Bu sorunlara çözüm bulmak amacıyla yapılan batık tırnak bakımı ile parmaklar sağlığına kavuşturuluyor. Ayrıca batık tırnak faciasından kurtulmak, sağlığınıza kavuşmak açısından önemli ve bir o kadar da tercih edilen işlemler arasında yerini alıyor.

Batık tırnak bakımı için uygulanan işlemler oldukça kolay ve doğal işlemlerdir. Bu işlemler sayesinde ayaklardaki batık sorunu ortadan kaldırılıyor ve sonucunda ise ayaklar rahatlamış, tırnaklar da gerekli oksijeni almış oluyor.

Kişilerin canını en çok acıtan hassas noktalardan birisi de tırnak batması problemidir. Tırnak batmaları kişilere çok ağır hasarlar verebilmekte ve olası mantar oluşumlarına sebep olabilmektedir. Batık tırnakların oluşumu kişilerin doğuştan gelebilen genetik durumları ve sonrasında uyguladıkları darbeler sonucunda ortaya çıkabilmektedir. Batık tırnak çözümüne evde tek başına ulaşmak ise ne yazık ki mümkün değildir.

Batık Tırnak İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?

  • Batık tırnak operasyonlarında batıkların durumu göz önünde bulundurulup bölgeye özel serumlar uygulanır.
  • Bölgenin uyuşması ve yumuşaması sonucunda batık yeri deriden kolaylıkla çıkarılır.
  • Antibiyotik özelliğe sahip serumlar bölgeye sürülerek bandajlanır ve kişilerin batık sorunları ortadan kaldırılır.

Bir cevap yazın

Hemen iletişime geçin whatsapp