Bikini Bölgesi Ağda

Bikini bölgesi ağrı hissinin fazla olduğu yerlerden biridir. Sir ağda uygulaması ile bu ağrı daha hafif ve sağlıklı olarak gerçekleştirilmektedir. Bikini bölgesine ağda uygulaması yapılmadan önce bölgenin ölü derilerden veya kirden arınmış olması gerekir.

Bikini bölgesine ağda yapmadan önce son olarak hassasiyet hissedildiği için pudra dökülebilir. Tüylerin olduğu bölgelere ağda sürülürken etrafa yayılmayacak şekilde sürülür ve çekme işlemini yapmak üzere ağda kağıtları kullanılır. Bikini bölgesinde ağda yapılırken bölge iyice gerilmelidir. Gerilmemesi durumunda hassas olur ve acı hissedilebilir.

Ağda işlemi tamamlandıktan sonra kişi isterse ağda yapılan bölgeye ağda yağı dökülerek bölgede oluşan yapışkanlık giderilebilir ve yağ sonrasında bölgedeki ağrıda rahatlama meydana gelir.

 

Bikini bölgesine ağda nasıl yapılır?

 1. Ağda öncesi, bikini bölgesini iyice temizleyip, kurulayın. Pudra işlemi uygulayın.
 2. Ağda sıcaklığına dikkat edin. Yanıklara neden olabilirsiniz. Ağda sıcakken değil, ılıklaşınca kullanın. Aşırı sıcak ağda cildinizde yanıklara, tahrişe, kanamaya, doku kaybına neden olabilir.
 3. Ağda için üretilmiş, ağda kağıdını kullanın.
 4. Ağda şerit kağıtları küçük küçük kesin.
 5. Kesinlikle bir defada bitirmeyi hedefleyerek, büyük ağda kağıt şeritler kullanmayın. Canınız çok acır ve kağıdı bir defada çekemezsiniz. Cildinize zarar verirsiniz.
 6. Küçük parçalar halinde tüyleri azar azar almak, daha acısız ve daha kolay ağda yapmanızı sağlar.
 7. Tüyler çok uzun olursa, ağda işlemi uzar ve çok acıtır.
 8. Çok uzun tüyleri bir makasla kısaltmakta yarar vardır.
 9. İşlem esnasında tahta spatula kullanmalısınız. Isıyı artırmaz.
 10. İnce bir kat ağda sürün.
 11. Ağdayı tüylerin çıkış yönüne doğru çok ince bir tabaka halinde sürün.
 12. Çok kalın tabaka halinde sürerseniz, ağda kağıdını çekmeyi zorlaştırır.
 13. Ağdayı çekerken, ters yönden deriyi germek, acıyı azaltır ve daha kolay çekilir.
 14. Ağdayı mutlaka tüylerin çıkış yönünün tersine doğru çekmelisiniz ve tek seferde çekmeye çalışın.
 15. Doktor eldiveni ile vajina dudaklarındaki uzun tüyleri tek tek alabilirsiniz.
 16. Sir ağda işlemi bitince, bebek yağı ile temizleyebilirsiniz.
 17. İşlem sonrası en az 2 saat su değdirmeyin.
 18. Diğer bölgelerde normal ağda kullanıyorsanız, ılık su ile temizleyebilirsiniz.
 19. Ağda işlemi bittikten sonra, işlem yapılan bölgeye alkollü ürün kullanmamalısınız.
 20. Aynı gün içinde solaryuma girilmemeli, güneşlenmemelidir.

 

Bikini bölgesi ağda sonrası bakım nasıl olmalıdır?

Ağda yapılmış vücut bölgeleri iyice bir ağda işlemi için kullanılan bebe yağı ya da ağda yağı ile temizlenmeli. Temiz bir havluya sarılmış bir buz kalıbı ile acı ve kızarıklığın giderilmesine çalışılmalı. Ağda yapılmış bölgelere nemlendirici sürülmelidir.

 

Bikini bölgesi ağda sonrası kızarıklık nasıl geçirilir?

Temiz bir havluya sarılmış, buz kalıbı kızarıklık olan bölgelerin üzerine ara ara konmalıdır.

 

Bikini bölgesi ağda acısı nasıl geçer?

Bikini bölgesine ağda yapılması sakıncalıdır. Aşırı acı verir. Doku parçacıklarının kopmasına neden olabilir. Eğer ağda yapıldıysa temiz bir havluya sarılmış, buz kalıbı ile acı olan bölgelerin üzerine ara ara konmalıdır.

 

Bikini bölgesi ağda yapmak için kıl uzunluğu nedir?

Cımbızla çekilecek uzunlukta olması ağda yapmak için yeterlidir. Aşırı uzun kıllara ağda yapılması, hem çok acı verir hem de istenilen temizlemenin sürecini çok uzatır. Her çeşit ağda, aşırı kısa kılları almayabilir. En kısa kıllar da bile sir ağda daha etkilidir.

 

Bikini bölgesine ağda yaptırmak zararlı mı?

Bikini bölgesine ağda yaptırmak zararlıdır. Bikini bölgesindeki dokuların sarkmasına, yanmasına, cilt renginin koyulaşmasına, kılların beslenmesine neden olur. Hijyen koşullarına dikkat edilmezse, mantar gibi tedavisi zor hastalıkların bulaşmasına neden olabilir.

 

Bikini bölgesine ağda yaptırmak orucu bozar mı?

Bikini bölgesine ya da vücudun bir başka bölgesine ağda ya da herhangi bir estetik işlemi yaptırmak orucu bozmaz. Oruç bozulma koşulları ağzın içine bilerek su alıp, yutmak ya da bir şeyler yemekle bozulur.

Bikini bölgesi ağda fiyatları nasıl belirlenir?

Bikini bölgesi ağda fiyatları nasıl belirlenir diye sorarsanız, bu bölgeye kullanılan ağdalar özel ve hassas olduğu için diğer ağdalara göre biraz daha pahalıdır. Diğer bölgeler için ortalama fiyat 25 tl dersek bikini bölgesi için bu fiyat iki katına çıkacaktır. Bikini bölgesi hem daha zahmetli hem de kolay kızaran bir bölgedir. Bu nedenle aşırı özen ve hassasiyet gerektirir. Bu da fiyata yansır. Sadece estetik amaçlı değil, hijyen açısından da tüylerin alınması gereklidir. Kılların yoğun olduğu bölgelerde bakteriler çoğalarak hoş olmayan kokulara sebebiyet verebilirler.  Bu nedenle bikini bölgesi ağda son derece dikkat edilmesi gereken bir konudur. Özellikle kadınların sık sık başına gelen vajinal enfeksiyonları da tetikler. Bu nedenle asla bilmediğiniz yerlerde ağda yaptırmamalısınız. İster ev yapımı olsun, ister satın aldığınız olsun ağdanızı asla bir başkasıyla paylaşmamalısınız. Paylaştığınız zaman enfeksiyonlara zemin hazırlamış olursunuz.  Özetleyecek olursak, bikini bölgesi ağda fiyatları yoğunluk hijyen sağlayan merkezlere göre değişiklik gösterir. Bir güzellik merkezinde ağda yaptırıyorsanız ağdanın ilk kez sizin açıldığından emin olmasınız.

Bir cevap yazın

Hemen iletişime geçin whatsapp