Bikini Bölgesi Epilasyon

Bikini bölgesinde oluşan ve yoğun tüy görünümüyle rahatsızlık hissi uyandıran tüylere epilasyon işlemi uygulanarak son veriliyor .

Ağdasız yani acısız bir işlem olan epilasyon daha çok tercih edilmekte ve oldukça etkili sonuç vermektedir. Özellikle yaz aylarında bikini, mayo veya mayokini giyerken güzel ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için bu tüylerden kurtulmak gerekir. Bu sorunun en hızlı çözümü de epilasyon işlemidir. Epilasyon ile bikini bölgenizi birkaç seansta temizletebilir ve istenmeye tüylere veda edebilirsiniz.

Temizlik açısından da önemli olan bu işlemlerin gerekliliğinde ön planda epilasyon tutuluyor. Epilasyon işlemini istediğiniz zaman yapabilir veya seans paketi alarak düzenli bir şekilde yürütebilirsiniz.

 

Bikini bölgesi epilasyon nasıl yapılır?

Bikini bölgesi kıllardan iyice temizlendikten sonra, epilasyon cihazı kişinin ağrı eşiğine uygun bir şekilde ayarlandıktan sonra atış yapılır. Eğer kişinin ağrı eşiği çok düşükse, çok fazla acı hissedecekse, işlemden yarım saat önce uygun bir anestezik krem sürüldükten sonra epilasyon yapılabilir.

 

Bikini bölgesi epilasyon zararlı mı?

Doğru ve yeni cihaz ile uzman, deneyimli, vücut anatomisini bilen uzman estetisyen tarafından yapılırsa, herhangi bir zararı olmaz; ancak bahsettiğimiz bu özellikleri taşımayan cihaz ve uzman olmayan kişilerce lazer epilasyon yapılırsa bikini bölgesine zarar verilebilir. Ciltte yanıklara, kalıcı lekelere neden olabilir.

 

Bikini bölgesi epilasyon ne kadar?

Kişiyi ön muayeneden geçirmeden, kıl yoğunluğunu ve epilasyon yapılacak bölgeyi görmeden seans sayısını ve maliyetini belirlemek doğru olmaz. Aksi yanıltıcı olur. Kişinin beklentileri ile kişiyi görmeden, muayene etmeden fiyat vermek, kişiyi hayal kırıklığına uğratabilir.  Ayrıca kullanılacak cihaz çok önemlidir. Bu nedenle ön araştırma sonrası, epilasyon yaptırmayı düşündüğünüz merkeze gidip, mutlaka bir ön muayene yaptırmalısınız. Bundan sonra fiyat bilgisi almak en doğrusudur. Sizi görmeden fiyat veren işletmeler profesyonel değildir. Sadece fiyata dayalı epilasyon işlemine karar vermek sağlık açısından risk oluşturur.

 

Bikini bölgesi lazer epilasyon ne kadar sürüyor?

Yaklaşık 20 – 30 dk sürer.  Sarkmış ve elastikiyetini kaybetmiş cilt bölgesine epilasyon işlemi daha uzun sürebilir. Epilasyon süresi yapılan bölgeye göre değişiklik gösterir. İşlem yapılacak alan ne kadar büyükse, hangi bölge olduğuna göre, kıl yoğunluğu ne kadar çoksa işlem süresi artar. Beklenen sonuçların alınabilmesi için yeterince atış yapılması önemlidir. En fazla aynı bölge, yine bölgenin özelliğine göre 2 ya da 3 kez taranmalıdır.

 

Bikini bölgesini lazer epilasyon acıtıyor mu?

Ağrı eşiği düşük kişilerde acı duyulabilir. Bikini bölgesi kıllardan iyice temizlendikten sonra, epilasyon cihazı kişinin ağrı eşiğine uygun bir şekilde ayarlandıktan sonra atış yapılır. Eğer kişinin ağrı eşiği çok düşükse, çok fazla acı hissedecekse, işlemden yarım saat önce uygun bir anestezik krem sürüldükten sonra epilasyon yapılabilir.

Bikini bölgesi epilasyon fiyatları nasıl belirlenir?

Bikini bölgesi epilasyon fiyatları nasıl belirlenir sorusuna, Genital bölge kıllarının estetik olarak değer kazanması ve güzel gözükmesi için, kasık üçgeninin dışına taşmaması, yoğunluğu, uzunluğu ile alanı tamamen örtmemesi gibi kişisel tercihlere göre şekillendirilir olarak yanıt verebiliriz. Bazı kültürlerde genital bölge nin tamamı tüylerden arındırılır, bazılarında ise hiç bir şekilde müdahale etmeden kendi haline bırakılır, bazılarında ise çeşitli şekillendirme yöntemleri uygulanır. Genital bölge, kadının en hassas davranmakla yükümlü olduğu bölgesidir. Bu özel bölge de haklı olarak özel bakımı, kendine has özel estetik görünümü gerektirir. Ağda, jilet, tüy dökücü kremler gibi yöntemler genital bölgede kıl dönmesi, batık ve renk koyulaşmasına neden olabilmekte. Bu nedenle genital bölge lazer epilasyonuna ilgi artıyor. Ancak   günümüzde birçok kişi acıtır korkusuyla genital bölgeye lazer epilasyon yaptırmaktan kaçınıyor. Genital bölgede kıllar vücudun diğer bölgelerine oranla daha yoğun ve daha koyu renklidir. Bu nedenle klasik lazer epilasyon cihazlarıyla genital bölge daha ağrılıdır. Ortalama seans fiyatı 200 tldir.

Bir cevap yazın

Hemen iletişime geçin whatsapp