Bıyık Epilasyon

Kadınlarda bir diğer problem olan bıyık ise epilasyon ile ağrısız ve hızlı bir şekilde sonuç bulabiliyor. İp ve ağda gibi ağrılı yöntemleri uygulatmak yerine epilasyon ile daha hızlı sonuca varılabiliyor .

Bıyık epilasyon seans olarak 7-8 seansta bitebiliyor. Bu seanslar ile birlikte tüyler dökülüyor ve zamanla tüy oluşumu gerçekleşmiyor. Herhangi bir yan etkisi olmayan epilasyon ağrısız bir işlemdir. Ağrısız olmasının yanısıra en hızlı sonuç veren bıyık epilasyonu, bıyık da oluşan renk değişimlerini de ortadan kaldırarak cilt rengini düzenliyor. Cilt lekelerinde de leke açmaya yarayan bir işlemdir.

Bıyık epilasyonu güvenlilik ve sağlık açısından olumlu etkiye sahiptir. Uygulama sayesinde bıyıklarınızdaki istenmeyen tüylerden sonsuz olarak kurtulabilirsiniz.

Bıyık epilasyon fiyatları nasıl belirlenir?

Bıyık epilasyon fiyatları nasıl belirlenir sorusuna elbette kıl kökü ve cinsiyet farkı ile belirlenir diye yanıt verebiliriz. Kadınlarda bu miktar 75 tl iken, erkeklerde 100 tl den başlamaktadır. Bu yöntem daha çok kadınların başvurduğu bir yöntemdir. Ama bıyık isteyemeyen erkeklere de bıyık bölgesi epilasyon uygulaması yapılır. Bıyık bölgesindeki kıllar için ortalama 8 seans lazer epilasyon yaptırmak gerekir. Lazer epilasyon seans sayısında kıl rengi, kıl yoğunluğu, kıl kalınlığı ve cilt rengi gibi faktörler rol oynar. Dolayısıyla bazı durumlarda ek seans gerekebilir. Kadınlarda bıyık bölgesi hormonsal etkilere duyarlı kıl köklerinin bulunduğu bir alandır. Dudak üzerindeki tüyler hormonsal nedenlerle  kalınlaşarak kıl haline gelebilir. Bazen de genetik nedenlerden ötürü ergenlik döneminden itibaren bu bölgede kıllanma olur. Bıyık erkeği simgeleyen makulen bir unsur olduğu için kadınlar bu bölgede en ufak bir tüylenmeye bile tahammül edemezler. Sürekli cımbız, ağda gibi işlemlerden bıkan kadınlar için en ideal çözüm lazer epilasyondur. Diğer yüz bölgelerinde olduğu gibi bıyık lazer epilasyonunda en ideal lazer epilasyon yöntemi buz lazerdir. 

Bir cevap yazın

Hemen iletişime geçin whatsapp