Çatlak Topuk

Topuklardaki çatlaklar; ayaklarda birikmiş olan nasırlar ve derideki kuruluklar sebebiyle oluşmakta, ayakların görünümü de oldukça bakımsız ve sağlıksız bir hal almaktadır. Ayrıca ciltte meydana gelen bazı hastalıklar sonucunda da oluşan bu çatlaklar gerekli bakım ve tedavilerle kontrol altına alınabilmektedir.

Topuklardaki çatlakların onarılması için öncelikle topuğu çevreleyen nasırlaşmış ölü deriler temizleniyor, ayak sağlığı için gereken diğer bakım işlemleri adım adım uygulanarak tedavi ediliyor ve onarılan ayaklar sağlıklı haline tekrardan kavuşuyor.

Topuk çatlakları, düzenli olarak işlemlerden geçerek daha da bakımlı olabilmektedir. Bu nedenle çatlaklardan kurtulmak amacıyla devamlı olarak bakım yaptırılmalı ve temizlikten kaçınılmamalıdır. 

Yaz mevsimi geldiğinde estetik durmayan en önemli görüntülerden birisi de ayak topuklarında bulunan çatlak görünümlerdir. Ayak bakımlarını ihmal eden her kişide bu görüntüye ulaşmak mümkündür. Kişiler bu görüntüleri gidermek için pek çok farklı yöntemlere başvurmaktadır. Topuk üzerinde bulunan çatlaklar bazen çok derin olabilmekte ve uzman kişiler tarafından özel olarak ilgi istemektedir. Bu sebeple kliniğimizde uzman eller tarafından uygulanan tedaviler sonucunda ayak topuğunda yer alan çatlak görünümleri kısa sürede giderilmekte ve istenilen sağlıklı ayak görünümüne ulaştırılmaktadır.

Çatlak Topuk Nasıl Tedavi Edilir?

  • Çatlak topuk işlemlerinde uzmanlarımız ayak bakımını derinden sağlamakta ve ayak topuğunun ihtiyacı olan nem miktarı kısa sürede sağlanmaktadır.

Bir cevap yazın

Hemen iletişime geçin whatsapp