Çene Ağda

Çene bölgesinde oluşmuş sarımsı, beyazımsı veya siyah tüyler yüzün görüntüsünü bozmakta ve kişiyi huzursuz etmektedir. Bu tüylenme sorununu ortadan kaldırmanın en etkili yollarından biri de çeneye ağda uygulaması yapmaktır.

Çene bölgesinde tüylerin yoğun olduğu bölgelere ağda çubuğu ile ağda uygulanıyor ve uygulama esnasında tüy olmayan yerlere yayılmamasına özen gösteriliyor. Çeneye sürülen ağda çekilirken çeneye zarar vermeyecek şekilde hassas bir şekilde çekiliyor.

Çene bölgesindeki tüylenmeden kalıcı olarak kurtulmak için epilasyon işlemleri de uygulanıyor ancak epilasyon dışında seçilecek bir diğer uygulamada kesinlikle sir ağda olmalıdır. Çünkü sir ağda hem doğal hem de sağlık açısından hijyen sağlıyor.

Çene ağda fiyatları nasıl belirlenir?

Çene ağda fiyatları nasıl belirlenir sorusuna, ağda yaptıracak olan kişinin kıl köklerine göre belirlenir olarak yanıt vermek mümkündür. Ayrıca evde ya da kuaför salonlarında uygulamalar da fiyat açısında farklılıklar gösterir. Ortalama 20 tl gibi bir fiyat vermek mümkündür. Çene tüylerini sir ağda ile alma konusunda özellikle ağdanın nasıl sürüldüğü, ağza bezinin nasıl çekildiği çok önemlidir. Ağda kılın çıkış yönüne göre sürülüp ters yönde çekilmelidir. Çene bölgesindeki tüyleri almak içi tüylerin çıkış yönüne doğru ağda sürülür. 

Çok geniş bir alana sürmek gerekmez. Daha sonra ağda bezi ağdaya yapıştırılır. Ters yönde bez çekilir. Kalan ağda da bezin temiz tarafı ile aynı şekilde alınır. Kalan küçük ağda parçaları sir ağda yağı ile temizlenir. Eğer evde bu şekilde bir uygulama yaparsanız çenenizdeki tüylerden rahatlıkla kısa sürede kurtulabilirsiniz. Bunun için çene tüylerini alma işlemini düzenli aralıklarla yapmalısınız. Kalan ağdanız eğer çok kirlendiyse kesinlikle atmalısınız. Ayrıca ağdanızı ve ağda bantlarınızı hijyen ve temizlik açısında kimse ile paylaşmamalısınız.

 

Bir cevap yazın

Hemen iletişime geçin whatsapp