Cilt Bakımı

AKNE, LEKE TEDAVİ indir

ULTRASONİK PEELİNGindir

ORGANİK CİLT BAKIMIindir

ANTI-AGINGindir

– LED IŞIK MASKE TERAPİLERİindir

PicsArt_07-12-11.16.43


Güzel cilt, sağlık göstergesidir ve bireyin iyi durumda olduğunun bir işaretidir. Cildimiz vücudumuzu saran organımızdır ve bir hastalık ya da bir dengesizlik sonucunda ilk belirtiler cildimizde başlar. Ayrıca cildimiz yaşlılık belirtilerinin gözükmeye başladığı ilk yerdir. Bazı kaçınılmaz fizyolojik değişimlere rağmen cilt bakımı, parıldayan bir görünüş elde etmenin yanısıra erken yaşlanmayı önlemek için de oldukça önemlidir.

PicsArt_07-12-11.17.04


Cildin bozulması, zarar görmesi küçük yaşlardan itibaren başlar. En büyük iki etken güneş ve çevresel kirliliktir. Güneş ultraviyole ışınlar yayar; UVA, UVB ve UVC. İlk iki ışın cildin erken bozulmasında en büyük etkendir. Bu ışınlara maruz kaldığımızda güneş yanığı, erken yaşlanma ve cilt kanseriyle sonuçlanabilir.


Korunma en iyi çözümdür.Cilde direk gelen güneş ışınlarından kaçınılmalıdır. Vücudumuzda D vitaminin güneş ışınları yardımıyla salgılanıyor olmasına rağmen, dışarı çıkarken şemsiye, şapka ve güneş gözlüğü kullanmakta yarar vardır. UV güneş kremleri sayesinde de güneşin zararlı ışınlarından korunabiliriz. Güneş kreminin gücü SPF (Sun Protection Factor) ile ölçülür. Normal değerleri 15 ile 50 arasında olmalıdır. Daha üstü değerleri hassas ciltlere sahip kişiler kullanmalıdır.  


gigi-story+fb_647_022416051023

Atmosferdeki toz parçacıkları, yağ ve duman gibi tahriş edici maddeler cilde büyük derecede zarar verirler. Bu havada yüzen micro parçacıklar cildimize yapışıp, cildimizin hava almasını ve vücudumuzun içindeki sağlık dengesini dışarısıyla bağlayan, cildimizin yüzeyindeki minik porların tıkanmasına neden olur. Bu tıkanıklıklar ciltte pürüzlü görüntüye sebebiyet verir. Düzenli bir şekilde cilt bakımı yapılması, gözeneklerin temiz, açık kalmasını ve bunun yanı sıra cildin nemlenmesini ve uygun tonunu korumasını sağlar.


best-makeup-for-open-pores

Susuz kalan ciltte kırışıklık, çizgiler ve gölgelenmeler başlar. Bunların hepsi kişinin olduğundan daha büyük gözükmesine neden olur. Cildin su dengesi, gün içinde yeteri kadar su içilmesiyle ve nemlendirici ürünlerle karşılanabilir.

Cihazlarla yapılan cilt bakımında kullanılan yaşlanma karşıtı doğal bitkisel ürünler, kırışıklıkların, çizgilerin ve ciltteki renk değişikliklerinin giderilmesinde çok daha etkili olur. Cildin daha parlak ve esnek olmasını sağlar.


Sonsuz gençlik herkesin arzu ettiği bir şeydir. Kişinin cildine uygun ve doğru bakım büyük önem taşımaktadır.


Peki cilt bakımı nedir?

Uzman kişiler tarafından, kişiye uygun profesyonel ürünlerle, cildin derinlemesine temizlenip, ciltteki eksik olan maddelerin, cilde geri kazandırılması işlemidir.

     -leke tedavisi

     -akne problemlerinin çözülmesi

     -açık gözeneklerin tedavisi

    -komedon tedavisi

     -renk değişikliği tedavisi

     -cilt türlerine özel bakım

     -ozon tedavisi

     -yüz masajı

     -lifting uygulaması

     -kırışıklık karşıtı bakım

     -yüz şeklinin yeniden yapılandırılması

     -gıdının(çift çene) giderilmesi

gibi uygulamalarla cildin sağlıklı ve genç görünmesi amaçlanır.

 LED IŞIK MASK TERAPİLERİ

SEDEF HASTALIĞI

sedef reklam panosu

Yüzde sedef hastalığını tetikleyen faktörler

Hastalığı özellikle enfeksiyonlar, alkol ve sigara kullanma alışkanlığı, obezite gibi beslenme alışkanlıkları, stresin etkisinde olma, güneş ışınları, travma gibi çeşitli etkenler tetikleyebilmektedir

 

Sedef hastalığı

IŞIK TERAPİLERİ ve sarımsak, soğan, kuru baklagiller, bal, kuru üzüm, defne tohumu, hatmi çiçeği, hardal ve turunçgiller gibi sedef hastalığına iyi gelen besinleri tüketerek sedef hastalığının tıbbi tedavi sürecine katkıda bulunabilirsiniz. 

 

Hemen iletişime geçin whatsapp