Epilasyon Çeşitleri

Teknolojik gelişmeleri takip eden ve oldukça popüler bir uygulama olan epilasyon, çeşitleri bakımından da değerine değer katıyor. Peki ya bu epilasyon çeşitleri neler ?

Epilasyon çeşitleri;

Epilasyon uygulaması oldukça kolay ve rahat bir işlemdir. İstenmeyen ve rahatsızlık duyulan tüylere acısız ve sağlıklı bir şekilde son veriyor. Hem güvenilir hem de garantili bir işlem olan epilasyon en çok kullanılan işlemler arasında yer almaya devam ediyor.

Zengin içeriğe sahip olan bu epilasyonlar sayesinde istediğiniz epilasyonu tercih edebiliyor ve istenmeyen tüylere veda edebiliyorsunuz.

Epilasyon çeşitleri fiyatları nasıl belirlenir?

Epilasyon çeşitleri neye göre belirlenir diye merak ediyorsanız bu soruyu birçok alt başlık ile yanıt verebiliriz. Çünkü günümüzde uygulanan birçok epilasyon çeşidi vardır. İğneli,buz ve diğer farklı teknikleri kullanarak epilasyon yapmak mümkündür. ki uygulama arasında karşılaştırma yapacak olursak eğer; lazer epilasyon her zaman %100 ve kalıcı sonuç vermeyebilir. İğneli epilasyonda ise direkt olarak kıl kökü yakıldığı için %100 sonuçlara ulaşmak mümkündür. Fakat tüylerin kalın ve yoğun olduğu bölgelere iğneli epilasyon önerilmez. Sebebi ise çok fazla zaman alması ve çok acı vermesidir. Bu bölgeler için lazer epilasyon daha doğru bir uygulamadır. İğneli epilasyon, daha çok ince ve açık renkli tüylerin bulunduğu bölgelere uygulanır. Örneğin, tüm bir kol için iğneli epilasyon değil de lazer uygulaması yapılması, koltuk altına ise iğneli epilasyon uygulaması yapılması daha doğru olur. Bütün bu uygulamaların fiyatları bölge ve tercih edeceğiniz yönteme göre belirlendiği için kesin bir fiyat vermek mümkün değildir. Yine işlem ücreti ve seanslar kıl kökü durumuna göre farklılık gösterecektir.

Bir cevap yazın

Hemen iletişime geçin whatsapp