Gözenek Sıkılaştırma

Özellikle yüzde oluşan gözenek problemleri en çok karşılaşılan problemlerden biridir. Problemler geçici olabileceği gibi bazen de uzun sürebiliyor. Bu süreçte doğru uygulamaların yapılması oldukça önemlidir.

Gözenek sıkılaştırma uygulamaları ile ciltteki gözenek genişlemeleri ortadan kaldırılarak cilt dış etkenlere karşı korunabilir hale getiriliyor. Ciltteki gözenek sorunları siyah noktalar ve deri altında, deri üstünde oluşan yağ bezeleri gibi sebeplerden ortaya çıkıyor. Bu nedenle siyah noktaları sıkılaştırmak ve yok ederek cildin gözeneklerine gerekli hassasiyetin kazandırılması gerekiyor.

Cilt sorunları belirlenir ve sonrasında ciltteki gözenekler için sıkılaştırma uygulamaları yapılır. Cildin sağlığı için uygulanan bu uygulamalar kesin sonuç verir.

Yağlı, karma ve hassas ciltlerde en çok karşılaşılan cilt kusurlarından biri de şüphesiz gözeneklerdir. Cildin pürüzlü gözükmesine neden olan ve her daim içerisinde toz gibi tabakaların biriktiği gözeneklerden ise kurtulmak bilindiği kadar kolay değildir. Gözenekler konusunda evde yapılan yöntemler bilinenin aksine işe yaramamakta hatta gözeneklerin derinliğini yükseltmektedir. Gözeneklerin kapanması ve sıkılaşması için mutlaka uzman ellerin değmesi gereklidir. Gözeneklerin sıkılaşması işlemleri belirli seans aralıklarında yapılmakta ve en kısa sürede istenilen sonuca ulaşılmaktadır.

Gözenek Sıkılaştırma İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?

  • Gözenek sıkılaştırma işlemlerinde öncelikle peeling gibi cilt temizleme işlemleri yapılmaktadır.
  • Temizlenen cilt üzerine yapılan gözenek sıkılaştırma işlemleri ise kısa sürede etki sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

Hemen iletişime geçin whatsapp