HANGİ CİLT TİPİNE SAHİP OLDUĞUNUZU BİLİYOR MUSUNUZ?

Cilt tipinizin ne olduğunu öğrenmeniz, doğru bakım ürünleri seçmenizi ve cildinize doğru işlemeler yapmanızı sağlar. Cildinize zarar verecek uygulamaları önlemiş olursunuz.

DİLERSENİZ,  PAMUKKALE   ESTETİK MERKEZİ’NDE  ÜCRETSİZ BİR ÖN MUAYENE İLE UZMANINDAN CİLT TİPİNİZİ ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.

CİLT TİPLERİ NELERDİR?

1.Normal Cilt : En sorunsuz olan cilt tipidir.

2. Yağlı Cilt : Yağ salgıları fazla çalıştığı için, cilt parlak görünümdedir. Cildin salgıladığı yağ,  normal kimyasal özellikleri taşımadığı için cildin asit koruma tabakası incelir. Bu nedenle cilt enfeksiyona açık olur. Gözenekler aşırı sebum üretimiyle dolar.  Artan siyah ya da beyaz noktalar, kapalı sebumlar, akne oluşumu cildin görünümünü bozar. Düzenli olarak cildin profesyonel kürlerle temizlenmesi, cilt sağlığını kazanması için önemlidir.

3. Kuru Cilt : Kuru cildi fark etmek oldukça kolaydır.  Pul pul dökülmeler, ciltte çatlamalar, yer yer soyulmalar ve egzama gibi cilt hastalıklarına yatkındır. Düzenli ve itinalı ciddi bir bakım gerektirir. Erken yaşlanmaya neden olabilir. Profesyonel cilt bakım ile erken yaşlanmanın önüne geçmek mümkündür.

4. Karma Cilt  :     En sık karşılaşılan cilt tipidir. 18 – 55 yaş gurubu arasında görülür. T (alın, burun, çene) bölgesinde yoğun yağlanma,  yanaklarda kuru ya da normal bir cilt izlenimi gösterir. Özel ve profesyonel bakım gerektirir.

5. Hassas Cilt : Alerjik, çevresel ve psikolojik faktörlere çok kolay reaksiyon gösterir. Cilt dokusu ince, kılcal damarlar yüzeye çok yakındır. Ciltte parça parça kızarıklıklar görülür. Sarısışın ve beyaz tenli insanlarda görülür.  Düzenli, hassas ve profesyonel bir bakım gerektirir.

6. Olgun – Yaşlı  Cilt :  Yaş aldıkça yavaşlayan metabolizma nedeniyle hücre yenilenme hızı düşer. Bununla birlikte yağ salgısı ve nem oranı da düşer. Ciltte sarkmalar, ince çizgiler oluşur. Elastikiyet kaybı olur. Cilt dokusu incelir. Ciddi keskin çizgiler ve derin kırışıklıklar ortaya çıkar.

7. Akneli Cilt

Ergenlikle birlikte başlayan akne sorunu, cilttte en sık görülen cilt hastalıklarının başında gelir. Önlem alınmazsa ciltte kalıcı derin izlere ve çukurlara neden olur.  Özellikle gençlik döneminde kişinin özgüvenini ve psikolojisini olumsuz etkiler. Akneler her yaşta görülebilir. Ergenlik, aşırı yağlı ciltler, yanlış beslenme, yağlı ve yoğun kapatıcı özelliği olan makyaj ürünleri kullanmak, yağlı cilde uygun olmayan kozmetik ve cilt bakım ürünleri kullanmak, uygun olmayan saatlerde güneşlenmek, akneleri sıkmak, aşırı stresli yaşam, sigara ve alkol tüketimi akne oluşumuna ve artışına neden olur.

Ergenlik döneminde hormonların fazla çalışmasıyla özellikle yağlı ciltlerin yağ salgılarının fazla artmasıyla, cilt parlaktır; ama bu sağlıklı bir görüntü vermez. Cildin salgıladığı yağ,  normal kimyasal özellikleri taşımadığı için cildin asit koruma tabakası incelir. Bu nedenle cilt enfeksiyona açık olur. Gözenekler aşırı sebum üretimiyle dolar.  Artan siyah ya da beyaz noktalar, kapalı sebumlar, akne oluşumu cildin görünümünü bozar.  Düzenli olarak cildin profesyonel kürlerle temizlenmesi,  akne oluşumunu ve artışına neden olan davranışlardan kaçınarak cildin normal sağlığını kazanması için özen göstermek gerekir.

7. Sorunlu Cilt

Kuperozlu ya da cilt hastalıklarının bulunduğu ciltler sorunlu ciltlerdir.

PAMUKKALE GÜZELLİK ESTETİK SAÇ BAKIM MERKEZİ             

Ayrıntılı bilgi ve Ücretsiz Ön Görüşme Randevusunu

0537 0 51 87 60 –  0539 775 84 74

What’s App’tan alabilirsiniz.

İLKİN  BAYER

ÖĞR. UZMAN ESTETİSYEN

Her Daim Sağlıklı ve Mutlu Kalın!

www.pamukkaleestetik.com

https://www.instagram.com/pamukkaleestetikmerkezi/
https://www.facebook.com/Pamukkaleestetik/

Bir cevap yazın

Hemen iletişime geçin whatsapp