Kılcal Damar

Kılcal damar sorunları özellikle derinin yüzeyinde oluşan damar genişlemesi sonucu çatlamalar şeklinde gözüken bir cilt problemidir. Ülkemizde en sık yaşanılan cilt problemleri arasında yer alan kılcal damar problemi, yüzün sağlıklı görüntüsünü bozarak sorunlu cilt görüntüsünü ortaya çıkarıyor.

Kılcal damarlar; genellikle hassas bir cilt yapısına ve güneşe maruz kalan kişilerde daha çok görülme sıklığına sahip oluyor. Bu nedenle yüzde oluşan bu sorunu ortadan kaldırmak için neler yapılabilir sorusu dillerden düşmüyor.

Kılcal damar sorunları için birçok yöntem denenmiş olmasına rağmen tam olarak iyileşme sağlanamamıştır. Fakat artık günümüzde kullanılan lazer ışık uygulaması ile yapılan kılcal damar tedavisi etkili sonuçlar vererek, yüzün pürüzsüz ve sağlıklı yapısına kavuşmasına olanak tanımakta. Lazer seansları ile kılcal damarlara kökten son veriliyor ve yüzdeki en ince kılcal damarlar bile yok ediliyor. 

Hassas Ciltlerin en büyük sorunları arasında görülen Kılcal Damar belirtileri kişileri özellikle güneş ışığının etkisi ile çok fazla rahatsız etmektedir. Genişlemiş ve deriye en yakın geniş damarlar yüz, bacak ve cildin hassas olduğu bölgelerde gözle görünür biçimde belli olmaktadır. Kılcal damarların fazlalığı ise ciltte yaşlanma etkilerine hızla etki etmektedir. Ciltte bulunan Kılcal damarların görünümünü azaltmak ise uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. Kılcal damarları yok etmek için kullanılan Lazer Cihaz uygulamaları yalnızca uzman estetisyenler tarafından yapılmaktadır. Belirli seans aralıklarında yapılan Lazer işlemleri sonucunda Kılcal Damar görünümlerinin yok edilmesi konusunda kesin çözüme ulaşılmıştır.

Bir cevap yazın

Hemen iletişime geçin whatsapp