Lazer Epilasyon

banner-slide-laser-hair-removal-male-and-female

LAZER EPİLASYON

  Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmayı amaçlayan, kıl foliküllerine lazer ışını gönderip yok edilmesini sağlayan bir işlemdir. 

Lazer epilasyon cihazları; 

  • Diode Lazer Epilasyon; Diode lazer epilasyon en son çıkan etkili epilasyon yöntemlerinden biridir. Her cilt tipi için uygundur. Diğer lazer cihazlarından faydalanamayan koyu cilt tipleri için en uygun çözümdür. Diode lazerler ciltte çok derine iner ve en derindeki kıl köklerine dahi ulaşılabilir. Kıl kökleri derinlerde olan sırt gibi bölgelerde etkili sonuçlar sağlar. Yüz bölgesinde ve erkeklerde omuz ve sırt bölgesindeki kıllarda, genital bölgede, hem ince hem de kalın tüylerin olduğu bölgelerde etkili olan bir lazer yöntemidir. 4 ila 6 seans arasında sonuç verir. 

  • Alexandrite lazer epilasyon: Çok esmer olan ten rengi için uygun değildir. Koyu renk tüy yapısı olan açık renk tenlere uygulanır. Her 45 günde bir olan seans sürelerini kaçırmamak oldukça önemlidir.  

  • İğneli epilasyon: Kıl yapısının alexandrite lazer cihazlarının tüyü göremeyeceği kadar ince olduğu durumlarda iğneli epilasyon önerilir. Ayrıca pek çok lazer epilasyon çeşidinin son seansları, yine iğneli epilasyon ile tamamlanır. İğneli epilasyon çeşidi daha çok yüz bölgesi için idealdir. 

 

Hemen iletişime geçin whatsapp