Ozon Vücut Bakımı

Ozon tedavi olarak da adlandırılan ozon vücut bakımı, vücudun çeşitli bölgelerinde oluşmuş olan deri bozukluklarını ve bölgesel sorunları ortadan kaldırmak amacıyla uygulanan oksijen tedavisidir.

İnsanlar hayatta kalabilmek ve derin bir nefes alarak yaşayabilmek için sürekli olarak oksijene ihtiyaç duyar. Çünkü yaşamak için nefes almak gerekir. Vücudumuz da aynı şekilde nemini korumak ve oksijen alarak cildi yenilemek için oksijene ihtiyaç duyar. Vücudun oksijen alımı yaşam koşulları açısında bazen zor oluyor. İşte bu nedenle bu sorunları önlemek ve vücuda hak ettiği değeri, oksijeni vermek amacıyla geliştirilen ozon vücut bakımı ile cildinize hayat veriliyor.

Ozon vücut bakımının sağladığı en önemli faydalar arasında; cildi yenilemesi, cilde nem kazandırması ve kan dolaşımını hızlandırması sayılabilir. Ozon vücut bakımı ile tüm bu özellikleri vücudunuza kazandırabilirsiniz. 

Oksijen vücudumuzun en önemli ihtiyacıdır. Hücrelerimizin yenilenmesi ve nefes almamız için en gerekli unsurdur. Canlıların en önemli yaşam kaynağı olan Oksijen Ozon tedavisi ile birleşerek cildimize ve vücudumuza bakım yapmamızı sağlıyor. Oksijen ile yapılan Ozon tedavilerinde cildin oksijen alması hedeflenmekte ve oksijen alan cilt hücrelerini yenileyip tekrar tazelenmektedir.

Ozon Vücut Bakımı Nasıl Yapılmaktadır?

  • Doku ve Hücrelerin yenilenmesi için yapılan Ozon tedavilerinde ilk olarak vücudun ihtiyacı olan Oksijen miktarı vücudun belirli noktalarına iletilir.
  • Dokuların yenilenmesine sebep olan oksijen tedavilerinde oksijen vücutta bulunan A,E,C vitaminlerini artırır. Kırışıklık, sarkma, gözenek ve akne gibi sorunları ortadan kaldırır.
  • Ozon tedavisi sonrasında cilt üzerinde leke gibi kusurlar tamamen kaybolur ve yerini parlak canlı bir cilde bırakır.

Bir cevap yazın

Hemen iletişime geçin whatsapp