Pasif Jimnastik

Vücutta aktif olarak çalışan kasların yanında pasif kalan yani çalışmayan kaslarda bulunuyor. Pasif jimnastik çalışmayan pasif kasları kontrol altına alarak radyo dalgaları ile kaslarda hareketlenme meydana getiriyor.

Pasif jimnastik uygulanacak sorunlu bölgelere düşük düzeyde elektrik yollanarak kasların etkin bir şekilde çalışması sağlanıyor. Ayrıca zararsız ve sağlığı olumsuz yönde etkilemeye n bu yöntem yaşam standartlarını artırıyor.

Pasif jimnastik sonucunda vücutta oluşan hareket sayesinde metabolizmada hızlanmalar oluyor ve bu sayede vücut kalori yakıyor. Bu yöntem sayesinde fazla olan kilolar ortadan kalkıyor.

Spor yapmak yorgunluklarımız ve kaslarımızın çalışmaları için son derece önemlidir. Bazı durumlarda spor yapmanın yetmediği durumlar olabilmektedir. İstenilen noktalara çalışmayı sağlayamadığımızdan dolayı vücudumuzda belirli noktalara istediğimiz etkiyi alamayabiliriz. Bu gibi durumlarda mutlaka uzman kişiler ve kurumlardan destek almak zorundayız.

Pasif Jimnastik Nasıl Yapılır?

  • Pasif Jimnastik vücuda iletilmeyen hislerin küçük elektrik akımlara sayesinde vücudumuzun belirli noktalarına iletilmesine denilir.
  • Pasif jimnastikte uzmanlarımız tarafından kişilere jimnastik hareketler verilir ve sonrasında uygulamalara başlanır.
  • Pasif Jimnastik sayesinde kişiler daha fazla kalori yakabilir ve istedikleri kiloya ulaşabilirler.

 

Bir cevap yazın

Hemen iletişime geçin whatsapp