Pedikür

Sağlıklı yaşamın sırlarından biri de el-ayak bakımı yani manikür ve pedikürdür. El ve ayak bakımı için uygulanan manikür ve pedikür parmakların, tırnak ve tırnak etlerinin güzelliği ve sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Uygulanan pedikür işlemi sayesinde ayak tırnaklarında meydana gelmiş olan sararmalar ve tırnak kenarlarındaki et parçacıkları onarılıyor ve bu işlem sonucunda da tırnaklar eski sağlığına kavuşmuş oluyor. Ayrıca tırnaklara uygulanan işlem sayesinde ayaklar hem gerekli nemi alıyor hem de görünüm olarak çekici ve güzel bir görünüm kazanıyor.

Pedikür uygulamasını düzenli olarak yaptırmanız durumunda ayaklarınızın sağlığı daima korunmaktadır. Ferahlık, temizlik ve cildi yumuşatması bakımından sürekli uygulanmalı ve bu işlem sağlık açısından alışkanlık haline getirilmelidir çünkü pedikür ile ayak sağlığınıza doğallık katılmaktadır.

Vücudumuzun en büyük yükünü taşıyan ayaklarımıza gerekli bakımı sağlamamız da son derece önem teşkil etmektedir. Ayak bakımımız için yaptırdığımız pedikür işlemleri sayesinde ayaklarımız rahat nefes alabilmekte ve nasır gibi oluşumların önünü kesebilmekteyiz. Pedikür işlemlerinde temizlik önem taşıyan unsurlardan biridir. Fakat bir diğer unsur ise pedikür işlemlerinin kuaför merkezleri yerine güzellik merkezlerinde yapılmasıdır. Pedikür işlemleri sırasında kullanılan aletler ve temizlikleri de önemli olup mutlaka kişiye özel olarak kullanılmaları gerekmektedir.

Pedikür Nasıl Yapılır?

  • Ayak bakımımızı sağlayan pedikür işlemlerinde sıcak su ile yumuşayan ayak derisine krem uygulamaları yapılır.
  • Kremin ardından tırnak üzerinde ve kenarında yer alan ölü deriler atılır. Tırnak kesim ve törpü işlemleri yapılarak topuk üzeri ölü derilerden arındırılır.

Bir cevap yazın

Hemen iletişime geçin whatsapp