PROFESYONEL CİLT BAKIMI HAKKINDA GENEL BİLGİ

CİLDİMİZİN ERKEN YIPRANMASI VE ERKEN YAŞLANMASINA NEDEN OLAN DIŞ FAKTÖRLER NELERDİR?

Aşırı tuz, baharat, kızartma, şeker tüketimi gibi kötü beslenme, hava kirliliği, ergenlik dönemi sorunları, hormonel bozukluklar, makyaj, kullanılan kozmetikler,  aşırı çay ve kahve tüketimi,  yeterince su tüketmemek, sivilce ve siyah noktaları sıkmak, kilo vermek, uygun olmayan ürünlerle yüzün yıkanarak cildin PH seviyesini bozmak, aşırı soğuga, güneşe, alerjik sorunlara, egzama, herpes egzama ya da mantar gibi çeşitli cilt hastalıklarına maruz kalarak ciltte lekelenmelerin oluşumu, aşırı akne sorunları, uzun süreler cep telefonunu ile konuşarak cilde temas eden bölgelerde kızarıklık ve kaşıntı oluşumu, saç spreyinin yüze sıçraması, düzensiz uyku, yeterince uyuyamamak, kirli ellerle yüze dokunmak ya da yağlı ciltlerin fazla sebum üretmesi gibi çeşitli olumsuz faktörler nedeniyle ciltte bulunan gözenekler dolmaya başlar. Gözeneklerin düzenli olarak temizlenmemesi, siyah noktalar ve akne oluşumuna neden olduğu gibi, içi sürekli dolan gözenekler zaman içerisinde genişler, derinleşir.  Akne izleri oluşur. Tüm bu olumsuz etkenler cildin canlılığını, parlaklığını yitirmesine ve erken yaşlanmasına neden olur. Bir süre sonra cilt kalbur gibi delik deşik bir görünümle kişinin psikolojisini bozar, öz güven yitimine neden olur.

PROFESYONEL CİLT BAKIM KÜRLERİ

Pamukkale Estetik Merkezi’nin geliştirdiği  profesyonel cilt bakım kürleri, Türkiye’de herhangi bir yerde yapılan bir uygulama yöntemi değildir. 

Düzenli yapılan PROFESYONEL CİLT BAKIM KÜRLERİ cildin erken yaşlanmasının, istenmeyen cilt sorunlarıyla karşılaşmanın ve kalıcı lekelenmenin önüne geçer. Daha canlı ve daha parlak sağlıklı bir cilde kavuşmayı sağlar. 

İlk 3 seans cilt bakımı 15 gün ara ile yapılır.

Profesyonel cilt bakım sürecinde gözenekler aşama aşama açılarak, üç seansta, sebumlar, siyah noktalar ve aknelerden arındırılır.

PROFESYONEL CİLT BAKIM KÜRLERİ kişinin cilt yapısına göre 40 ile 60 dakika arasında sürmektedir.   Cildin üzerindeki ölü tabaka temizlenir. Ayrıca gözeneklerin içlerinde birikmiş akne zeminini oluşturan siyah noktalar, sebumlar  gözeneklerden temizlenir. Gözeneklerin içleri yıkanır ve biriken kirler emilir. Varsa akneler kurutulur. İşlem esnasında çeşitli çoklu cihazlarla kişinin cildine uygun bitkisel ürünler yedirilir. Cilt nemlendirilir. Erken yaşlanmanın ve lekelenmenin önüne geçmeyi sağlayan çeşitli vitaminler, çeşitli cihazlarla cildin en alt tabakasına iletilir.  Gözenekler sıkıştırılır, cilt dezenfekte edilir ve oksijen verilir.  Leke giderme işlemleri yapılır. Çeşitli Işık uygulamaları ile ciltte akne oluşumununun engellenmesi ve cildin en alt tabakasında kolajen, elastin, fibrin proteinlerinin tetiklenmesi ve hücrelerin su tutması sağlanır.

3 seans cilt bakım kürü uygulamasından sonra cildin kazandığı bu özelliklerinin devam etmesi, korunması ve erken yaşlanmanın önüne geçmek için,  kişinin cilt yapısına göre cilt bakım kürleri  uygulamalarına 15 günde bir,  20 günde bir ya da ayda bir  devam edilir.

Cilt sıkma işlemleri merkezimizde kesinlikle yapılmamaktadır.

Sıkma tehlikeli bir uygulamadır.

Cildin dokusuna zarar verdiği gibi,  aknelerin bulaşmasına ve artmasına neden olur. Ayrıca yüzde sıkılan bir siyah nokta altında oluşmuş akne  yüze yakın sinirlere enfeksiyon bulaştırdığı taktirde, yüz felcine neden olabileceği gibi çok daha büyük bir  tehlike arzeden  beyin enfeksiyonuna neden olabilir. Tek bir sivilcenin sıkılması bile, kişinin yaşamını karartabilir.

PAMUKKALE  GÜZELLİK ESTETİK  SAÇ BAKIM MERKEZİ            

Ayrıntılı bilgi ve Ücretsiz Ön Görüşme Randevusunu

0537 0 51 87 60 –  0539 775 84 74

What’s App’tan alabilirsiniz.

İLKİN  BAYER

ÖĞR. UZMAN ESTETİSYEN

Her Daim Sağlıklı ve Mutlu Kalın!

www.pamukkaleestetik.com

Bir cevap yazın

Hemen iletişime geçin whatsapp