SAĞLIKLI VE BİLİNÇLİ BESLENMENİN ÖNEMİ

Sağlıklı ve bilinçli beslenme insan yaşamı için çok önemlidir. Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmış olma yaşam boyu devam ettiği sürece ne kilo alırsınız, ne de hastalanırsınız.

Diyet sözcüğü kişiyi çok irrite eden bir sözcüktür. Her hafta başı diyete başlayıp, 2 gün sonra diyetten vazgeçenleriniz çoktur. Diyet yapmak, kısıtlı beslenmek olarak düşünüldüğü için, kişi psikolojik olarak sanki yiyecek kıtlığına giriyormuş gibi daha çok yemeye gereksinimi duyabilir. Diyetle verilen hızlı kilolar, vücutta ciddi sarkmalara özellikle kol ve bacak içleri, göbek ve yüz sarkmalarına neden olur. Diyet bırakıldığı zaman hızlı verilen kilolar, çok daha fazla miktarda geri alınır.  Diyetle sürekli kilo alıp vermek, kişinin motivasyonunu düşürdüğü gibi organlarının da erken yaşlanmasına neden olabilir. Vücutta ciddi deformasyonlar, sarkmalar görülür. Tüm bu olumsuzluklar diyet yapan kişinin psikolojisini de bozar. Kendisini huzursuz, gergin, mutsuz ve stresli hisseder.

Spor ve estetik cihazların desteği olmadan verilen aşırı kilolar, vücutta hem deformasyona hem de sarkmalara neden olur. Bu kötü görüntüyü sonradan düzeltmek az sayıda seanslarla mümkün değildir.  Çok sayıda seanslara gereksinim duyulur. Bu hem zaman hem de çok fazla ekonomik harcamayı gerektirir.

Öyle özel bölgeler vardır ki, ne kadar spor yaparsanız yapın, diyet yapın o bölgedeki aşırı yağlanmalarda azalma olmaz. Ergenlik döneminde genetik olarak bazı bölgelerde yağ hücre sayısı daha fazla birikmiştir. Kişi ideal kilosunda olabilir; ancak özellikle simit bölgesinde, basenlerinde, göbeğinde, bacak içlerinde, sırt bölgesinde  ya da çenesinin altında çok fazla yağ hücresi birikmiş olabilir.  Spor ve diyet özellikle bu bölgelerin incelmesinde tek başına çözüm olamaz. İşte bu noktada yağ hücrelerinin fazla olduğu bu bölgelere PAMUKKALE ESTETİĞİN güzellik ve estetik çoklu cihazlarıyla işlem yapıldığı takdirde, fazla sayıdaki yağ hücrelerinden kurtulmak mümkündür.

Pamukkale Estetik olarak danışanlarımıza hiçbir şekilde diyet önermiyoruz. Sadece sağlıklı ve bilinçli beslenme konusunda farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Vücudumuzun biyolojik ritmik saatleri vardır. Bu saatlere göre beslenmek önemlidir. Ayrıca vücudumuz yaratılırken doğal besinleri tüketmek üzere metabolizması düzenlenmiştir. Eğer kimyasal içerikli, işlenmiş fast food gıdalar ve içecekler tüketirsek, sindirim sistemimiz bu yabancı gıdaları tanımayacağı için alınan gıdalar hem yağa dönüşüp, hem vücudumuzun erken yaşlanmasına, hem de  hastalanmasına neden olabilir.

PAMUKKALE ESTETİĞİN kendisinin oluşturduğu çoklu estetik ve güzellik cihazlarıyla kişiye özel işlem protokollerinin uygulanması ve kişinin beklentisine yanıt verecek seans sayısı sonucu, kişinin hiçbir yeri sarkmadan, deforme olmadan vücudu hem incelir, hem sıkılaşır, hem kilo verir, hem de işlem yapılan bölgede varsa çatlaklarında ve selülitlerinde ciddi olumlu sonuçlar elde edilir.

PAMUKKALE ESTETİĞİN FARKINDALIK PROTOKOLÜNE göre SAĞLIKLI ve BİLİNÇLİ BESLENME ALIŞKANLIĞI  kazanan danışanlarımız,  hiç aç kalmadan, vücudun biyolojik ritmik saatlerine uygun doğal gıdaları tüketerek, çoklu cihazlarla yapılan işlemler sonucu istedikleri fiziksel görüntüye en kısa zamanda kavuşurlar. Estetik Merkezimize gelen her danışanımız arzu ettiği sonuçları alarak, mutlu ayrılır.

Zaman ilerliyor ve yaş alıyoruz. Biz bugün hiçbir zaman dünden daha genç olamayacağız. Bu nedenle bekledikleri sonuçlar alan konuklarımız, haftada 1, 15 günde bir ya da ayda bir koruma seanslarına devam ederler.

PAMUKKALE  GÜZELLİK   ESTETİK  SAÇ BAKIM MERKEZİ            

Ayrıntılı bilgi ve Ücretsiz Ön Görüşme Randevusunu

0537 0 51 87 60 –  0539 775 84 74

What’s App’tan alabilirsiniz.

İLKİN  BAYER

ÖĞR. UZMAN ESTETİSYEN

Her daim Sağlıklı ve mutlu kalın!

www.pamukkaleestetik.com

https://www.instagram.com/pamukkaleestetikmerkezi/
https://www.facebook.com/Pamukkaleestetik/

Bir cevap yazın

Hemen iletişime geçin whatsapp